Q. Raghu bought 4 dozen oranges at Rs 12 per dozen and 2 dozen oranges at Rs 16 per dozen. He sold them all to earn 20% profit. At what price per dozen did he sell the oranges ?

Question ID: 16513
  1. 14.4
  2. 16.8
  3. 16
  4. 19.2


❮ Prev       Next ❯